Bir yılı geride bırakıyoruz. 2021 Yılında çok zorlandığımız bir yıl oldu. Birçok olumsuz olayla karşılaştık. Bu yüzden 2021 hemen terk etmek isteyebiliriz.

Sürecin değişmesini hayal etmek çok doğaldır. Hemen temiz bir sayfa açmak isteriz. Fakat ertesi gün uyandığımızda gerçekliğimizle karşı karşıya kalırız.

İnsanın umut etmesi onun yaşamını sürmesi için gereklidir. Mucizelerin peygamberlere geldiği dönemlerin özelliği farklı orada İslamiyet’in yayılması esastı. Günümüzde insanlar mucize bekliyor, beklenen mucizeler asla aynı olamaz. Ancak mucizeler elbette bizi bulabilir. Bu imkânsız bir şey değildir. Her şeyden önce insanın kendisi bir mucizedir.

(SEN BİR MUCİZESİN!)

Şöyle bir baktığımızda insan vücudunun ne kadar donanımlı olduğunu görebiliriz. Vücudumuzun içi her gün çalışıyor, her gün kendini onarıyor. Bundan daha iyisi nasıl olur?

Ya nefesimiz? Bir mucize değil mi?

Her an, her saniye nefes alıp veriyoruz, nefesimiz bizimle.

Düşünme yetkinin, becerinin farkında mısın? İşte mucizeler böyle başlıyor. Mucizeler insanın emeğinde saklı.

Evet, elimizden gelmeyen bazı durumlar da çaresiz hissedip “bir mucize olsa” dediğimiz olur. Belki de en çok o zaman mucize dileklerimiz ortaya çıkıyor.

Özel günlerde mucize dilemek…

Konuyu yılbaşına getirmeye çalışıyorum. Mucizelere ve her şeyin yolunda gideceğine dair umudunuzu yitirmeyin. Bununla birlikte gerçeklikten de uzaklaşmamakta fayda var. Hayatınızın bir gecede düzelmesini beklemeyin. Bu süreç devam ederken şifalanıyor olmak çok önemlidir.

Bazen istediğimiz, arzu ettiklerimiz  olmaz. Olması gereken, olması gerektiği zamanda olur. Şayet gecikiyor ya da olmuyorsa iki sebebi vardır:

Ya zamanı gelmemiştir ya da bizim için uygun değildir.

Her zaman tek bir seçenek yok. Biz bunu da unutuyoruz. Sonsuz seçenekler var.

“Sonsuz seçeneklerimin açılmasına niyet ediyorum” deyin.

Baktınız olmuyor, yolunuza bakın. Daha iyi bir seçenek sizi bekliyor olabilir.

İnsanın kendini keşfetmesi, tanıması, yolunu bulması o kadar kıymetli ki…

Bence kocaman yapılacaklar listesine de gerek yok. Doğru, düzgün, dürüst biri olmak, hayat gayeni bulmak büyük bir mucizedir. Kendi değerini bilmek, kendini sevmek, Kendine şefkat göstermek yeni yılda kendine vereceğin en önemli hediyedir.

Biz koşuşturma yaparken, sürekli kendimiz ve çevremizle yarış halindeyiz hatta zamanla bile dolasıyla bir tavşan gibi havucun peşinden koşuyoruz. Çok yorucu bir süreç olmakla birlikte kendimize de kötü davranıyoruz ve zorluyoruz. Bunun için öz sevgi, öz güven, öz şefkat çok önemli.

Öz yani kendimizle bağlantıda olmalıyız. Merkeze kendimizi almalıyız. Kısacası başkalarının değil kendimizin ön planda olduğu bir süreç olmalı. Başkalarını ( sevgiliniz, eşiniz, işiniz, çocuklarınız vs.) ön plana tutmaktan kendi hedeflerinize ve hayallerinize ulaşamadığınızda suçlayacak ilk kişi kendiniz olmalısınız. Çünkü gerçekte sizden kimse bunu istemez. Şayet istenmişse demek ki, sınır çizilmemiştir. İşte bu noktada karar vermeniz ve merkeze kendinizi koymanız önemli olacaktır.

Öyle bir yıl olsun ki, enerjiniz artsın, çok mutlu olun, çok sevilin ve çok sevin. Bolluk, sevgi, aşk, mutluluk, huzur,sağlık ve hayal ettiğiniz her şey sizinle olsun.

2022 Yılında öz değerimin farkına varmayı seçiyorum. Ve kendime öz değerimi göstermeyi seçiyorum. Kendime şefkatli olmayı seçiyorum. Kendimi saf bir sevgiyle sevmeye niyet ediyorum. Kendimi merkezde tutmaya niyet ediyorum.

Sizde yeni niyetlerle yeni yıla girebilirsiniz. Hayallerinizi yazın ve saklayın. Bir sonraki yıl hedeflerinize ulaştığınızı gördüğünüz zaman çok mutlu olacaksınız.

Bu sene farklı bir şey yapın; maddi ve dünyevi bir şey istemeyin. Kendinizi bulmayı seçin.

Kendinizin kıymetini bilin.

“ Kıymetimi bilmeyi seçiyorum”

“Kendi kıymetimi biliyorum ve kendimi sevgiyle kucaklıyorum.”

Başka bir bakış açısı ile bakmanızı sağlamaya çalıştım. Olumlamalarla da destekledim. 2021 için, hadi gözlerinizi kapatın ve en güzel anılarınızı hatırlamaya çalışın ve onları bulun. Olumsuzluklar her daim olacak kaçış yok. Neye odaklanırsak o büyüyecek; öyleyse iyiliğe ve güzelliğe odaklanalım.

22 çift sayı olarak güzellikler getireceğine inanıyorum. Şükürler olsun yaşanmış her güzelliğe ve her olumsuzun içindeki hayırlıya da.

Çok güzel bir yıl geçirmeniz dileği ile…

Sevgiler