Çeşitli enerjiler ve enerji kanalları var. Reiki, bioenerji, kozmik enerji, thetahealing gibi örnekler verilebilir. Bunlardan hangisini seçip çalışırsanız çalışın, amaçları pozitif katkıdır. Hayatınıza mutlaka olumlu katkısı olacaktır.

Enerji verme, enerji yükleme ve negatif enerjilerden korunma gibi kavramlar enerjinin bir bölümüdür. Daha önce yazılarımda belirtmiştim; enerji ile donatıldık. Bu enerjinin farkında olalım ya da olmayalım enerji çalışmaya devam eder. Farkındalıkla enerjiyi doğru kullanmak zaman içerisinde ustalıkla mümkün olmaktadır.

Enerjinin yapısını anlamaya başlamak için bolca okunmasında, araştırılmasında fayda var tabi ilgi duyuyorsanız. Ben burada kısaca anlatacağım:

Aura bedenimizin astarıdır. Aura’da meydana gelmiş yırtıklar (enerji kaçaklarına yırtık deniyor), blokaj oluşturur( blokaj ise enerjinin akmasını engelleyen duvarlardır). Enerji çalışmaları sayesinde bu blokajlar ortadan kalkar ve enerji rahat akar. Eğer blokajlar ortadan kaldırılmazsa ne olur? Vücut stres yaşar, tepki gösterir, hastalıklar ya da psikolojik bazı rahatsızlıklar ortaya çıkar. Vücudumuzda bulunan 7 enerji kapısı var. Bu yedi kapıya çakra adı veriliyor. Akupunktur noktalarına denk gelen kök çakra( cinsel bölge), mide, karın boşluğu, kalp, boğaz, alın ve baş kısmından oluşuyor. Çakra konusuna bir sonraki yazımda detaylıca yer vereceğim. Ana çakraların yanı sıra tali çakralarımız da var. Bunları ayrıntılı olarak daha sonra anlatacağım.

Aura onarımı, çakra dengeleme ve enerji yükleme çalışmaları ile birlikte meditasyon çalışmalarının yapılması, enerjinin yükselmesine; daha enerjik, daha uyumlu, daha neşeli olmasına katkı sağladığı gibi hem ruhsal hem de bedensel sağlıklı hissetmesini sağlar. Kişinin olumsuz çekirdek inanç ve düşüncelerinde değişim yaşamaya başlamasıyla, otomatikman enerjisi de değiştir.

Kullandığımız kelimelerin hayatımıza olumlu ya da olumsuz katkısını, onları nasıl kullandığımız belirler. Şayet enerjinizin sağlıklı ve parlak olmasını istiyorsanız söz ve davranışlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Enerji canlı olduğu için, enerji alanınızın ve çekim alanınızın size iyi gelmesi için özenli davranmanız gerekir. Sadece aura, çakra ve şifalandırma yapmanız yetmeyecektir. Eylem ve sözel olarak ifadelerinizin de bunu desteklemesi gerekir.

Enerji çalışmalarının olumlu katkılarını anlatmaya devam edelim:

Stres ve kaygıların kontrolünü sağlar. Genellikle stres vücudumuzda büyük zararlar verebiliyor; bu bakımdan enerji çalışmaları olumlu katkı sağlamaktadır. Vücut ağrıları azaltır. En önemli katkılarından biri de, bedendeki enerji dengelenir. Duygu ve düşünceler dengeye gelir, rahatlar. Zihinsel farkındalık oluşur. Sağlıklı solunum gerçekleşir. Sindirim sistemi güçlenir. Bağırsak sorunlarından azalma görülür. Bununla birlikte sinir sistemi güçlenir. Yaşam enerjisi artar.

Hayatımızda bolluk, sevgi, iletişim becerilerini artırmada, bir yere köklenmede, bir yerde kalma, oldurma, oldurabilme becerisi, şans ve başarı gibi pek çok alanda olumlu katkı sağlar. Enerji değişince, istediklerimizi daha çabuk hayatımıza çekeriz.

Enerjiyi fark etmek, hissetmek ve yaşamak çok keyifli. Olumlu katkılarıyla yaşama güzellikler katmak mümkün.

Mucize arama o zaten sende!

Bundan daha iyisi nasıl olur?;)