GÖREVİN SEVGİYİ ARAMAK DEĞİL, YALNIZCA SEVGİYE KARŞI KENDİ İÇİNDE İNŞA ETTİĞİN ENGELLERİ ARAMAK VE BULMAKTIR. (RUMİ)

Sevgi bizim içimizde var olan bir duygu. Sevginin kendimizin dışında bir yerde olduğu yanılgısına düşüyoruz. Oysa ki, bu doğru değil. O bir hazine ve kalbimizin derinliklerinde saklanıyor. İnsanın sevgiye giden yolda en büyük engeli;

“Kalbini sevgiye kapatmasıdır.”

Öyle ki kişi kendisini sevmezse başka birini sevemez. Sevgi kalbimizde başlar, tüm vücutta yayılır, çevreyi sarar ve çoğalarak kişiye geri döner. Aslında derinde değildir. İşte Rumi de sevgiyi arama, o zaten sende ona giden yollarda ne oluyor da göremiyorsun? Onu ara, onu bul diyor.

Sevgi kelime olarak frekansı yüksektir. Sevginin frekansı 528 Hz’dir. Her duygunun bizlerdeki sayısı farklıdır. Sevgiyi hayatınıza alabilmek için 528 frekansa gelmeniz gerekir. Aşk ve sevgi kanalına geldiğinizde benzer benzeri çekeceği için, enerjiniz yükselecek, yüksek frekansta aşkı hayatınıza çekeceksiniz.

Aşk ve sevgi kalp çakrası ile bağlantılıdır. Kalp çakrası açık ve dengeli olduğunda;

Kişi yaşamı sevgiyle kabullenir. Çevresindeki olaylar karşısında olumsuz olarak etkilenmez. Duyguları rahatlıkla ifade eder ve duyguları özgürdür. Şefkat ve sevgi göstermek kendiliğinden oluşur. Kişi, çevresindekilere kolayca güvenir, sabırlı, sakin ve naziktir. Affetmeyi bilir.

Kişinin kalp çakrası diğer çakralarla uyumlu değilse;

Kişi sevgi vermekte ve sevgisini göstermekte zorlanır. Beklentili davrandığında hayal kırıklığına uğrar. Sevgiyi almakta zorlandığı gibi kimsenin sevgisine ihtiyacı olmadığını düşünür. Aşkı yaşamaktan korkar. İlişkiler konusunda cesaretsiz ve ürkektir. Kolay güven duymaz.

AŞKI HAYATINA NASIL DAVET EDERSİN?

Kalp çakrasının açık ve dengeli olması gerekir. Aşkın rengi kırmızı olarak bilinse de, kalp çakra rengi yeşil ve pembedir. Bu renkte aksesuar, takı ve kıyafet seçmek faydalı olabilir. Bununla birlikte yapılacak bazı çalışmalar da katkı sağlayabilir.

“Yam” sesi kalp çakrasının sesidir. Yaaaaa( kalp çakrası) mmmm (kozmik ses) birleşince frekans titreşime geçer. Tüm vücuda yayılır ve kalp çakrasının açılmasına pozitif katkı sağlar. Bu ses çalışması genellikle önerilir.

Gögüs bölgesine enerji çalışması yapmakta önemli olacaktır. Tüm bunlardan farklı olarak;

Kişi önce kendini sevmeyi öğrenmeli. Kendiyle barışık olmalı ve kendiyle mutlu olmalıdır.

Aşka hazır olmak, hayatına aşkı alacağına %100 inanmalıdır.

Kalpteki hayal kırıklıklarını, üzüntüleri, olumsuz inanç ve düşünceleri temizlemeli.

Aklınızda, kalbinizde biri varken, bir başkasını hayatınıza almanız doğru olmaz. Çünkü bu bir karma yaratır. Yeni bir ilişki için kalbinizin boş olması gerekir.

Ve sosyalleşmeyi unutmayın.

Birazda aşk üzerindeki algılardan bahsedelim:

Aşk bir ilizyondur. Etki altında kaldığın süre içerisinde, o kişi çok idealdir. Olduğundan daha büyük yere koyarsın. Tüm etkileşim bittiğinde ise; ya bu sevgiye döner ya da kaybolur gider.

Sevgi kalıcıdır. İçinde şefkat, anlayış ve derinlik vardır. Aşk tutku ve cinsellik barındırır. Sevgi daha uzun solukludur.

Sağlıklı ilişki kurmak için de sağlıklı bir birey olmak gerekir. Kendiyle barışık, kendini rahat ifade eden ve yaralarını kendi sarmayı başaran bir kişi sağlıklı bir ilişki kurmaya hazırdır.

İlişkiler konusunda en çok yaşanan sorunlar; flört etmeyi bilmemek, flörtü ilişkiye dönüştürememek ve ilişkiyi yürütememek.

Peki, ilişkinin doğası nedir?

İlişki: Ben, sevgilim ve ilişkimiz. İlişki beslenmesi gereken canlı bir organizmadır. Birlikte olmaya karar verdikten sonra aynı özeni göstermek gerekir.

Evlilik aşkı öldürmez, insanlar ilişkiyi öldürür!

İLİŞKİNİN DOĞAL İHTİYAÇLARI NEDİR?

 1. Kesinlik- Güven: Beni yarın da sevebileceğine dair inanmak, sevildiğine ve hep sevileceğine dair inanç. Güven bir ilişkinin olmazsa olmazı. Karşılıklı güven olmadan bir ilişki kurulamaz, sürdürülemez.
 2. Özel ve önemli hissetmek: Karşılıklı olarak ortaya çıkan, güzel duyguların, özel hissetmenin ilişkinin doğası gereğidir.
 3. Birlikte gelişmek; bilgi, kültür birlikte tamamlamak.
 4. Dünya’ya birlikte katkı sağlamak, ortak hedefler edinmek.
 5. Romantizm: Aşk dolu bakışlar, çiçekler, hediyeler. Sağlıklı ilişki de cinselliğinde önemli bir yeri vardır.

SAĞLIKLI İLİŞKİLERİN FORMÜLÜ:

İlişkilerde tartışmak sağlıklıdır. Sağlıksız olan eleştirmek, aşağılamak, duvarlar örmektir. İlişkinin tartışma sonunda sağlıksız hale gelmesidir.

1’E 5 KURAL’INI UYGULAYIN.

Bir olumsuz davranış ya da söz karşılığında, beş olumlu söz ya da davranış ile onarmaya çalışmak. Böylece olumsuz davranışları unutturup, onarmak için gayret sarf etmektir.

PEKİ, İLİŞKİNİZİ NASIL CANLI TUTARSINIZ?

 1. Eleştirmeyin.
 2. Özenli davranın, ilgi gösterin.
 3. Aşağılamayın.
 4. Nitelikli zaman geçirin.
 5. Ortak hedefler bulun.
 6. Romantik davranın.
 7. Sürprizler yapın.
 8. Sevgi dilini bulun ve o sevgi dilini kullanın.

Kısacası ilişkiyi besleyin.:)